Colozrnná pšeničná hladká

MLYNÁŘOVA MOUKA CELOZRNNÁ PŠENIČNÁ HLADKÁ

Gurmánská edice Mlynářovy mouky obsahuje 100% velmi kvalitní celozrnnou pšenici z Polabí. Dovolete si koupit náš prémiový produkt, který používají profesionální kuchaři a vyzkoušejte jak se vaří a peče s takto kvalitní surovinou v předních českých restauracích.

Pšenice se původně pěstovala v Mezopotámii a na Blízkém Východě. V našich končinách se objevila již v neolitu 5000 let před naším letopočtem. Dnešní pšenice je nejrozšířenější světovou obilninou pro její skvělé výživové a pekařské vlastnosti. Pšeničná mouka díky vláknině podporuje střevní peristaltiku a blahodárně působí na nervový systém. Celozrnná pšeničná mouka uvedené vlastnosti ještě umocňuje. Obsahuje také vysoké množství bílkovin, je zdrojem minerálních látek (vápník, železo, fosfor) a vitamínů skupiny B.

Využití naší celozrnné mouky je velmi široké a standardně slouží jako náhrada klasické pšeničné mouky hladké. Především je výborným produktem pro pečení domácího chleba a je možné z ní upéct samotný celozrnný chléb.

Inspirující foto a video recepty naleznete i na našem blogu instagram.com/mlynarovymouky.

Mlynářovy mouky vyrábí tuzemská společnost Český Mlynář s.r.o. z Týnce nad Labem, který se nachází uprostřed Zlatého pruhu – nejúrodnější části Polabské nížiny, výhradně z české pšenice. Historie Týneckého mlýna se píše již od roku 1306, kdy jsou dokladovány první zmínky o jeho činnosti. Kvalita a tradice nám umožnily vytrvat na špici v oboru po dlouhá staletí až do dnešních dnů.

Dokladem je i vítězství ankety Volba spotřebitele 2018.

 

Složení: Potravinářská pšenice. Alergeny: 1 – lepek.

Výživové údaje: Energetická hodnota 1474kj/348kcal, tuky 1,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,3g, sacharidy 70g, z toho cukry 3g, bílkoviny 12g, sůl 0,01g, vláknina 3g.

Skladování: Skladujte odděleně od látek aromatických, ve větraných prostorách s relativní vlhkostí vzduchu nejvýše 75 %.

Výrobce: Český mlynář s. r. o. Pivovarská 137, Týnec nad Labem, 281 26

Naše další příběhy

O NÁS

Mlynařinu děláme poctivě a s láskou.

Mouka se mele v Týnci nad Labem už od 14. století. Tehdy byla považována za výjimečnou surovinu. My se této myšlenky držíme dodnes. Mlynářské řemeslo je pro nás vášní a výrobě mouky se snažíme dát opravdu vše.

Více informací