Gurmánská edice Mlynářovy mouky obsahuje 100% velmi kvalitní pšenici špalda. Dovolete si koupit náš prémiový produkt, který používají profesionální kuchaři a vyzkoušejte jak se vaří a peče s takto kvalitní surovinou v předních českých restauracích.
Pšenice špalda je prastarý druh nešlechtěné pšenice. V dávných dobách byla pěstována na Blízkém Východě, pěstovali ji také staří Keltové a Germáni. V našich podmínkách není špalda běžnou obilninou a do našeho jídelníčku se dostává teprve v posledním desetiletí. Její obliba však stále vzrůstá, především pro její výživové hodnoty, výborné chuťové vlastnosti.
Špaldové zrno má vysoký obsah sacharidů, které velmi pomalu vstřebávají a má výrazně nížší glykemický index oproti klasické pšenici. Špalda je také ceněna pro vysoký obsah kvalitních rostlinných bílkovin, vitamínů skupiny B, betakarotenu a minerálních látek jako draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, železa a zinku.
Využití naší špaldové mouky je velmi široké a standardně slouží jako náhrada klasické pšeničné mouky.
Inspirující foto a video recepty naleznete i na našem blogu instagram.com/mlynarovymouky.
Mlynářovy mouky vyrábí tuzemská společnost Český Mlynář s.r.o. z Týnce nad Labem, který se nachází uprostřed Zlatého pruhu – nejúrodnější části Polabské nížiny, výhradně z české pšenice. Historie Týneckého mlýna se píše již od roku 1306, kdy jsou dokladovány první zmínky o jeho činnosti. Kvalita a tradice nám umožnily vytrvat na špici v oboru po dlouhá staletí až do dnešních dnů.
Dokladem je i vítězství ankety Volba spotřebitele 2018.
Složení: Potravinářská špaldová pšenice. Alergeny: 1 – lepek.
Výživové údaje: Energetická hodnota 1474kj/348kcal, tuky 1,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,3g, sacharidy 70g, z toho cukry 3g, bílkoviny 12g, sůl 0,01g, vláknina 3g.
Skladování: Skladujte odděleně od látek aromatických, ve větraných prostorách s relativní vlhkostí vzduchu nejvýše 75 %.
Výrobce: Český mlynář s. r. o. Pivovarská 137, Týnec nad Labem, 281 26
Mlynařinu děláme poctivě a s láskou.
Mouka se mele v Týnci nad Labem už od 14. století. Tehdy byla považována za výjimečnou surovinu. My se této myšlenky držíme dodnes. Mlynářské řemeslo je pro nás vášní a výrobě mouky se snažíme dát opravdu vše.